Hlavní navigace

Sledujete insolvencni rejstřík?

 • (neregistrovaný) 37.221.253.---

  3. 10. 2016 22:05

  Dobry den, byla jsem na školení a lektor tvrdil, že není povinností mzdové účetní sledovat insolvencni rejstřík. Dokonce se velmi podivoval, že tak cinim.
  Sledujete nebo nesledujete?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2016 22:54

   Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

   Re: Sledujete insolvencni rejstřík?
   Sleduji, mám tu možnost přes mzdový program. Čím to lektor zdůvodnil a jak by to prakticky dělal, když po objevení jména v rejstříku se musí dosud zasílané srážky začít deponovat?

  • 4. 10. 2016 5:56

   Pavcak (neregistrovaný) 37.221.253.---

   Re: Sledujete insolvencni rejstřík?
   Není to prý v žádném zákone napsáno.

  • 4. 10. 2016 14:44

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Sledujete insolvencni rejstřík?
   Co není v žádném zákoně napsáno? Že musí zaměstnavatel sledovat ins.rejstřík. No to není. Ale je napsáno, že při zápisu o IR lze exekuci nařídit, nikoli však provést. Přičemž nařízením se rozumí srážení, provedením se rozumí odesílání exekutorovi. Z toho plyne, že pokud má ten zaměstnanec exekuci, která se mu sráží a odesílá exekutorovi, tak v okamžiku, kdy je zapsán do IR, se musí přestat odesílat exekutorovi a musí se deponovat. A pokud je mu pak insolvence povolena, zaměstnavatel dostane usnesení a informaci od insolvenčního správce o čísle účtu a o tom, co se má stát s deponovanou částkou (jestli si ji vezme on k úhradě dluhů nebo jestli má být vyplacena zaměstnanci).
   Takže ať mně lektor řekne, jak by toto prakticky, bez sledování IR, provedl. Srážel by exekuci pořád dál a posílal exekutorovi a až by obdržel usnesení o insolvenci a ins. správce by se dožadoval deponované částky (která by pochopitelně žádná nebyla, protože už by držel exekutor), anebo by rozhodl, že deponovaná částka má být vrácena zaměstnanci a dožadoval by se jí ten zaměstnanec, tak by ten lektor udělal co?

  • 4. 10. 2016 17:52

   zsmol (neregistrovaný) 89.177.52.---

   Re: Sledujete insolvencni rejstřík?
   Nemohu si odpustit poznámku: to je totiž ukázkový příklad tzv. knížecí rady od lektora, který pravděpodobně nikomu mzdy nevede, ale přednáší o nich. Paní Kara to okomentovala velmi výstižně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).