Hlavní navigace

Živnost, vedlejší činnost a paušál

  • (neregistrovaný) 81.162.194.---

    18. 10. 2016 11:00

    Dobrý den, prosím o radu. Jaký paušál si mohu uplatnit jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr s živnostenským listem, obor je stejný jako ŽL, řemeslné práce, takže myslím 80 %.

    Ale co když jako vedlejší činnost (stejný obor) budu mít pár zákazníků mimo HPP, kterým vystavím faktury na danou zakázku?

    Mění se pro mě nějak podmínky paušálu? Jak jen správně stanovit?

    Moc děkuji za osvětlení situace! Hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 11:06

      .

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      Pro ujištění - máte pracovní poměr u zaměstnavatele + svoji živnost, na kterou podnikáte?

    • 18. 10. 2016 12:00

      Katez1991 (neregistrovaný) 81.162.194.---

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      >>Dobrý den, prosím o radu. Jaký paušál si mohu
      >>uplatnit
      >>jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr s
      >>živnostenským listem, obor je stejný jako ŽL, řemeslné
      >>práce,
      >>takže myslím 80 %.
      >>
      >>Ale co když jako vedlejší činnost (stejný obor) budu
      >>mít pár zákazníků mimo HPP, kterým vystavím faktury
      >>na
      >>danou zakázku?
      >>
      >>Mění se pro mě nějak podmínky paušálu? Jak jen
      >>správně
      >>stanovit?
      >>
      >>Moc děkuji za osvětlení situace! Hezký den.
      >
      >Pro ujištění - máte pracovní poměr u zaměstnavatele +
      >svoji živnost, na kterou podnikáte?

      > Ano, možná jsem to napsala zmatečně. Klasický HPP, kde odvody řeší zaměstnavatel. A na svůj ŽL bych příležitostně provedla nějaké zakázky. Mohu si v i takovém případě uplatnit 80% paušál?

    • 18. 10. 2016 12:42

      .

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      Ano
      U možnosti uplatnění výdajů procentem z příjmů dle § 7 odst. 7 ZDP se nerozlišuje, zda se jedná o podnikání na hlavní nebo na vedlejší činnost.

    • 18. 10. 2016 12:56

      Katez1991 (neregistrovaný) 81.162.194.---

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      >>>>Dobrý den, prosím o radu. Jaký paušál si mohu
      >>>>uplatnit
      >>>>jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr s
      >>>>živnostenským listem, obor je stejný jako ŽL,
      >>>>řemeslné
      >>>>práce,
      >>>>takže myslím 80 %.
      >>>>
      >>>>Ale co když jako vedlejší činnost (stejný obor) budu
      >>>>mít pár zákazníků mimo HPP, kterým vystavím faktury
      >>>>na
      >>>>danou zakázku?
      >>>>
      >>>>Mění se pro mě nějak podmínky paušálu? Jak jen
      >>>>správně
      >>>>stanovit?
      >>>>
      >>>>Moc děkuji za osvětlení situace! Hezký den.
      >>>
      >>>Pro ujištění - máte pracovní poměr u zaměstnavatele +
      >>>svoji živnost, na kterou podnikáte?
      >>
      >>> Ano, možná jsem to napsala zmatečně. Klasický HPP,
      >>>kde odvody řeší zaměstnavatel. A na svůj ŽL bych
      >>příležitostně provedla nějaké zakázky. Mohu si v i
      >>takovém
      >>případě uplatnit 80% paušál?
      >>
      >
      >Ano
      >U možnosti uplatnění výdajů procentem z příjmů dle § 7
      >odst. 7 ZDP se nerozlišuje, zda se jedná o podnikání
      >na hlavní nebo na vedlejší činnost.

      >Mockrát Vám děkuji, hezký den.

    • 18. 10. 2016 13:22

      Lenka28 (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      Píšete, že je to stejná činnost, tak jen bych si dala pozor na § 304

      § 304
      (1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

    • 18. 10. 2016 13:34

      Katez1991 (neregistrovaný) 81.162.194.---

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      >>>>>>Dobrý den, prosím o radu. Jaký paušál si mohu
      >>>>>>uplatnit
      >>>>>>jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr s
      >>>>>>živnostenským listem, obor je stejný jako ŽL,
      >>>>>>řemeslné
      >>>>>>práce,
      >>>>>>takže myslím 80 %.
      >>>>>>
      >>>>>>Ale co když jako vedlejší činnost (stejný obor) budu
      >>>>>>mít pár zákazníků mimo HPP, kterým vystavím faktury
      >>>>>>na
      >>>>>>danou zakázku?
      >>>>>>
      >>>>>>Mění se pro mě nějak podmínky paušálu? Jak jen
      >>>>>>správně
      >>>>>>stanovit?
      >>>>>>
      >>>>>>Moc děkuji za osvětlení situace! Hezký den.
      >>>>>
      >>>>>Pro ujištění - máte pracovní poměr u zaměstnavatele +
      >>>>>svoji živnost, na kterou podnikáte?
      >>>>
      >>>>> Ano, možná jsem to napsala zmatečně. Klasický HPP,
      >>>>>kde odvody řeší zaměstnavatel. A na svůj ŽL bych
      >>>>příležitostně provedla nějaké zakázky. Mohu si v i
      >>>>takovém
      >>>>případě uplatnit 80% paušál?
      >>>>
      >>>
      >>>Ano
      >>>U možnosti uplatnění výdajů procentem z příjmů dle §
      >>>7
      >>>odst. 7 ZDP se nerozlišuje, zda se jedná o podnikání
      >>>na hlavní nebo na vedlejší činnost.
      >>
      >>>Mockrát Vám děkuji, hezký den.
      >
      >Píšete, že je to stejná činnost, tak jen bych si dala
      >pozor na § 304
      >
      >§ 304
      >(1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání
      >vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat
      >výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti
      >zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho
      >předchozím písemným souhlasem.

      >Vztahuje se to pouze na předmět činnosti nebo na jednotlivé pozice? Pokud se bude u HPP jednat o pozici obchodního zástupce pro kovovýrobu a jako vedlejší činnost by byla přímo kovovýroba?
      Děkuji za radu

    • 19. 10. 2016 9:52

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: Živnost, vedlejší činnost a paušál
      Vaše činnost nesmí konkurovat činnosti zaměstnavatele. Bez ohledu na to, jakou pozici vy u toho zaměstnavatele máte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).