Re: Odpisová skupina
Zařadila bych do 2.odpis.skupiny, ale počkejte na odpověď longstar.
Ten radí ohledně zařazení majetku skvěle.
Jestli budete odpisovat rovnoměrně nebo zrychleně záleží na více věcech. při zrychleném odpisování se vám dostane pořizovací cena dříve do nákladů (výdajů) ale zase nemůžete dle potřeby odpisy krátit.
Vedete účetnictví nebo DE?
U účetnictví byste měli mít stanovený odpisový plán a účetně odpisovat, ty odpisy výše ( rovnoměrné zrychlené), jsou pouze daňové.
Co se týče DPH je to tak, jak píšete.
A nezapomeňte uvést hodnotu pořízeného majetku do ř.47 přiznání k DPH
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
24. 1. 2017 0:07
Prosím, poradí někdo, do které skupiny zařadit malotraktor? Našla jsem v 1. skup. stroje a přístroje pro zemědělství a zahradnictví a ve 2. skup. zemědělské a lesnické traktory. Je to náš první IM a nevím, co s tím. Je lepší odepisovat rovnoměrně? A částku za DPH uplatníme celou najednou v aktuálním daňovém přiznání a částka k odepisování už bude snížená o to DPH? Chápu to tak správně? Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.