Re: Daň z nabytí nemovitosti
Nejsem účetní ale o této dani si myslím, že přiznání do 31/1 a vyúčtování, které by mělo přijít do března 2017 resp. musí být zaplacena do května 2017 je daní pouze za rok 2017 - za rok 2016 byla zaplacena předchozím vlastníkem. Tato daň je zaplacená na "celý rok" předem. Takže náklad tentýž rok ,kdy je provedena platba.
Re: Daň z nabytí nemovitosti
jeejda, pardon to jsem si neuvědomila :-( díky za upozornění. nj, raději budu dál jen číst, omlouvám se tazatelce.. snad někdo kovaný odpoví, jak to má být správně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
25. 1. 2017 8:25
Dobrý den, podáváme daň. přiznání daně z nabytí nem., změna vlastnictví dle KÚ 25.10.2016. Lhůta podání a zaplacení je 31.1.2017.
Do daňových nákladů příjde tato daň až je zaplacena, tedy r. 2017?
Děkuji