Re: Daňové zvýhodnění na dětli
je prosím potřeba dokládat potvrzení o tom, že druhý z poplatníků neuplatňuje děti každý rok, nebo je platné dokud nenastane změna?
Děkuji
Re: Daňové zvýhodnění na dětli
ZDP
§ 38l
Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
(5) Jestliže se změnily skutečnosti rozhodné pro přiznání nezdanitelné části základu daně podle § 15, slevy na dani podle § 35ba nebo daňového zvýhodnění, předloží poplatník nové doklady prokazující platnost nároku na odpočet.
.............
Zrovna včera tu na toto téma byla diskuze.
http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1468261
Re: Daňové zvýhodnění na dětli
Děkuji, pročetla jsem. Já právě vyžaduji potvrzení (nebo čestné prohlášené) jen u nově příchozích zamců, nebo při dalším narozeném dítěti a při nějaké změně, ale chodí za mnou zaměstnanci, kteří děti neuplatňují a nikdy je zde neuplatňovali, že zaměstnavatel druhého z manželů potvrzení chce. Takže jsem znejistila.
Děkuji moc!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
3. 2. 2017 11:17
Dobrý den,
mám prosbu a žádám o radu.
Zaměstnanec uplatňuje daňové zvýhodnění na děti. Mimo to ještě podniká, takže si podává sám daňové přiznání. Účetní manželky odmítá vydat potvrzení že neuplatňuje s tím, že to není třeba, když si manžel podává sám daňové přiznání.
Děkuji za odpověď