Re: FO a zahr. služ. cesta
Tak tím zápisem, může si ověřovat, že skutečně jste nějakou firmu navštívil a také asi přihlédne k celkové Vaší činnosti, jestli obchodujete se zahraničím, apod. Předpokládám, že to bude cesta do Rakouska či Německa, Polska, dál asi ne, to byste musel benzín nakupovat.
Re: FO a zahr. služ. cesta
Dle mne záleží spíše na zaměstnavateli zda proplatí hotel nebo benzín zaměstnanci bez dokladu. V zákoně je psáno, že pokud to hodnověrně vysvětlí, tak se může věřit nákupu benzínu i bez dokladu. Za starého zákona to neradi uznávali bez dokladu, protože lze vyžádat kopii lehce znovu. Dnes možná taky lze vysvětlit (ale určitě spíš vyjímečně).Závěrem si tedy myslím že to lze.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zdravotní dokumentace může rozhodnout o důchodu. Jak dlouho se archivuje?
30 % nákladů dolů, ale nuda nahoru. Jak nepohřbít značku pod nánosem AI šumu
JMHZ a změny v daních z příjmů v roce 2026 a 2027
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
14. 10. 2005 9:06
Prosím o radu: podnikatel FO byl na služební cestě v Německu.
Nemám žádný doklad o ubytování ani o nákupu PHM. Pouze zápis ze služební cesty. Stačí toto pro to, aby byl nárok na stravné a 40 % kapesné?
Jak se v případě prokazování zahraniční služební cesty chová FÚ?
Děkuji všem za názor