Re: EET - živnost velkoobchod
Doufám že ne. Ale kdo ví, jak si na
územním pracovišti FÚ, GFŘ či MF vyloží zákon.
"Podniká jen v létě, k EET se registrovat musela. Berňák ji postrašil pokutou"
http://echo24.cz/a/iknxg/podnika-jen-v-lete-k-eet-se-registrovat-musela-bernak-ji-postrasil-pokutou
Re: ZET - kdy nemusí být
Vrchnosti, která soustavně lže, se sice nedá věřit, ale v uvedeném případě doufám, že šlo o nějakou ambiciózní berušku neznající předpisy.
ZET nic takového nestanoví.
Ale je třeba vydán Kombajn na ZET, kde může být podnětem pro nálety škodlivých berušek na podnikatele.
K původnímu dotazu: já bych nic nedělal, protože mne zákon k tomu nenutí. Ani ta metodika, která je právně nezávazná, takovou hloupost nestanoví.
Hezký den!
Re: EET - živnost velkoobchod
To je tak smutné...vážně. člověk se snaží starat sám o sebe, neobtěžovat státní kasu a co z toho má? Perzekuce....
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
26. 2. 2017 20:02
Prosím o informaci. Máme živnost na velkoobchod.a.maloobchod, ale jen papírove. Již to neprovozujeme a firma se zabývá prodejem služeb a to pouze bezhotovostne. Když neděláme hotovostní transakce, nemělo by se nás to týkat, že? Ale všude čtu kolik firem se jeste nevyzvedlo údaje. Musíme si tedy vyzvednout údaje i.kdyz to neprovozujeme? Není pak lepší tu živnost zrušit?
Děkuji předem za informace