Re: zrušení pracovního poměru
§ 55 (1) ZP: "Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,
b) porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem."
Myslíte, že když "nadal majiteli firmy před ostatními zaměstnanci do p..., k...," tomu odpovídá?
Re: zrušení pracovního poměru
Také se nám kdysi stalo - zaměstnanec nadal do p..., poplival nám stoly v kanceláři a rozkopal část vybavení. Nakonec se to vyřešilo dohodou o ukončení. Až zaměstnanec vychladne, ať mu zkusí majitel dohodu navrhnout. Pravděpodobně nebude dál chtít dělat ve firmě, jejíž majitel je k... :-)
Re: zrušení pracovního poměru
Každé porušení povinností se musí posuzovat podle okolností každého jednotlivého případu, bere se v úvahu i osoba zaměstnance, který se ho dopustil apod. Velmi záleží na tom, jak okolí, tj. ostatní zaměstnanci na nadávky reagovali - může se stát, že s nimi ztotožnili, pak tu chybí negativní dopad vznesených nadávek a já sama bych v takovém případě PP okamžitě nerušila.
Re: zrušení pracovního poměru
jinak situace vznikla tím že kluk nechtěl dělat určité výrobky, je tam složitější čištění, a že to má jít dělat někdo jiný, takže hádka začala mezi pracovníkama a šéf řekl že práce se nevybírá, a pak to začalo..
a jinak si myslím, že co si myslím můžu říct i jinak
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
27. 2. 2017 10:23
Dobrý den,
prosím o radu:
zaměstnanec nadal majiteli firmy před ostatními zaměstnanci do p..., k...,
je možné okamžitě zrušit s tímto zaměstnancem PP podle § 55 b) ?
doplňuji že tento pracovník má už výtky podle § 52 g) - ale šéf ho tu už nechce ani ty dva měsíce při výpovědi podle 52g
ptám se proto, že jsem zde pročetla diskuze a ty nadávky nejsou uznávány na 100% při případných soudních sporech
děkuji