Hlavní navigace

Proplacení dovolené u mateřské/rodičáku

  • (neregistrovaný) 91.218.190.---

    5. 4. 2017 18:25

    Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu. K 30.4. mi končí pracovní smlouva u zaměstnavatele a v současné době jsem na mateřské dovolené. V půlce května nastupuji na rodičovskou dovolenou. Je pravda že mám za část tohoto roku, kdy jsem na mateřské a ještě zaměstnána nárok na dovolenou?Jestli ano, proplatí mi ji automaticky jako nevybranou ke konci pracovního vztahu, nebo musím o to nějak žádat? Předem děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2017 18:32

      Mzdová účetní (neregistrovaný) 109.80.194.---

      Re: Proplacení dovolené u mateřské/rodič
      To je pravda. Automaticky Vám ji neproplatí, musíte požádat.

    • 5. 4. 2017 19:54

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Proplacení dovolené u mateřské/rodič
      Není to pravda.
      Při skončení PP je zaměstnavatel povinen nevyčerpanou dovolenou proplatit i bez žádosti zaměstnance.
      § 222
      odst.2) Zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru.

      Pokud MD trvala od 1.1. - 30.4., tak tato doba se počítá pro nárok na dovolenou jako doba odpracovaná. Protože takto "odpracujete" víc jak 60 dnů, vznikne vám nárok na dovolenou ve výši 4/12 celoročního nároku.

    • 5. 4. 2017 20:00

      Mzdová účetní (neregistrovaný) 109.80.194.---

      Re: Proplacení dovolené u mateřské/rodič
      Máte pravdu - já jsem špatně četla dotaz - myslela jsem, že se ptá na to, jestli má na tuto dovolenou nárok. Omlouvám se.

    • 7. 4. 2017 17:16

      M.i.r.k.a. (neregistrovaný) 91.218.190.---

      Re: Proplacení dovolené u mateřské/rodič
      Děkuji moc za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).