EET

  • (neregistrovaný)

    25. 4. 2017 8:31

    Dobrý den, prosím o radu. Provozujeme hospodu, vedeme EET. Chceme udělat jednorázovou akci hudební festival v přírodě. Bude zde také občerstvení, na tomto prostoru (příroda) nelze dané tžby evidovat přes EET. Prosím o jakoukoliv radu nebo názor.

    1) bude se na nás vztahovat vyjímka - stánkový prodej

    2) bylo by možné tržby po festivalu zaevidovat do EET až další den
    ( 48 hodin) s tím, že došlo v výpadku

    Moc moc prosím o názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 4. 2017 11:06

      Alex.. (neregistrovaný)

      Re: EET
      No myslím, že bude nenahlásíte jinou provozovnu, tak vyjímka nebude, protože v jedné provozovně se musí evidovat i minoritní příjmy
      a i v přírodě lze "chytit" internet. Počkejte, prosím, na ostatní názory.

    • 25. 4. 2017 12:47

      kukík (neregistrovaný)

      Re: EET
      Děkuji. Prosím chápu tedy dobře, že musí být přihlášena každá provozovna zvlášt ? Mám jednu provozovnu ( hospodu ) - eviduji EET. Když si pořídím další hospodu, musím na FÚ nahlásit, dostanu další certifikát na tuto hospodu a tržby se evidují samostatně od první hospody ?

      Když se tedy rozhodnu pro stánkový prodej ( viz dotaz), musím tedy provozovnu ( stánek) nahlásit s tím, že se jedná o vyjímku nebo nikam nehlásím a pak případně při kontrole dokazuji ?

      Prosím o pomoc. Jakýkoliv názor. Děkuji.

    • 27. 4. 2017 8:18

      Alex.. (neregistrovaný)

      Re: EET
      Své provozovny uvádíte v živnostenském rejstříku.
      Pokud je mobilní provozovna, je uváděno místo podnikání nebo sídlo. Mobilní se nikam nehlásí.
      Pokud pořídíte další hospodu, pak nahlásíte na živnostenský úřad novou provozovnu a pak také na finanční úřad kvůli EET.

      Jak vyřešit tu jednorázovou Vaši akci nevím, zkuste si zavolat na FÚ
      nebo zkuste vymyslet, jestli by nešlo vzít si EET z hospody s sebou.
      Třeba ještě někdo napíše.

    • 27. 4. 2017 12:34

      kukík (neregistrovaný)

      Re: EET
      Moc moc vám děkuji za ochotu, myslíte, že varianta : tržby odeslat přes EET až druhý den z provozovny hospody by mohla projít ? Připojení EET nebylo možné, např. rozbilo se zařízení a proto tržby byly evidovány až druhý den. Předpokládám, že pokud nám bude sedět tržba v EET, nikoho nenapadne, že jsme dělali jednorázovou akci. Moc prosím o názor. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).