Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
5. 9. 2017 9:21
Hezký den, nás zaměstnanec (doba určitá do 31.8.2017) má od 9.6.2017 neschopnost pro nemoc, 17.6.2017 si však vyjel na kol.bruslích mimo své vycházky, upadl a zlomil si ruku (doktor tedy na PN změnil diagnozu). Včera mi o této skutečnosti dala vědět paní z OSSZ a vedení firmy se rozhodlo, že dle § 192, odst. 5 ZP budeme zaměstnanci krátit celou vyplacenou náhradu za nemoc, kterou jsme vyplatili ve výplatě za 6/2017 (tehdy mu bylo vyplaceno 2 196,- Kč). Nyní je zam-ec stále v PN a ke konci PP mu proplácíme nevyčerpanou dovolenou, HM=2 214, ČM= 1970Kč.
1) Prosím o radu, mám krátit dříve vyplacené nemocenské dávky z čisté mzdy nebo hrubé - myslím, že z čisté, ale nejsem si jistá? (Vedení se rozhodlo, že zkrátíme 100%)
2) U zam-ce evidujeme přednostní pohledávku - vztahuje se na tento případ, že mu musím ponechat nezabavitelné minimum?
Děkuji moc rady. Takovéto případy jsou oříšek :(