Re: Spolupracující osoba-vysvětlení
V tomto případě nelze být jako spolupracující osoby, ale lze uzavřít sdružení fyz.osob bez práv.subjektivity, příp. s.r.o (má právní subjektivitu). Vzhledem k praxi v účetnictví by bylo pro Vás vhodnější, aby v tomto případě založily (doktorky), s.r.o. Pokud to bude sdružení, budete vést DE.
Re: Spolupracující osoba-vysvětlení
Řídit se jenom podle znalostí účetní (PU+ založení s.r.o.) by asi nebylo vhodné. Ani není vhodné sdružení FO v tomto oboru.
Nejlepší je opravdu každá po svém prkně nebo stetoskopu
a v DE se svými příjmy a výdaji. Natrénujte si v PU kapitační
platby a dobropisy na vydané faktury za provedenou zdr. péči
v závislosti na vyúčtování zdr. pojišťoven a časovými limity jednotlivých záloh a doplatků. Jako lahůdku si
zkuste vyúčtování výše uvedených faktur (vyúčtování) po provedení revize rev. lékřem zdr. pojišťoven.
Spíše než hezkou práci vám přeji hezký večer.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
8. 11. 2005 8:40
Dobrý den,účtuji více firem, ale PÚ. Teď jsem dostala nabídku vést DE. Jedná se spolupracující osoby matka a dcera-lékařky. Spolupracující osoba znamená,že:
1)každá má svou ordinaci a DE evidenci vedou dohromady/jedno účto?/
2)jak je to při rozdělování nákladů a výnosů?
3)jaká je výhoda, když jsou spolupracující osoby?
Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, vysvětlíte mi to prosím?