Hlavní navigace

FÚ - jak požádat o neplacení zálohy daně

• (neregistrovaný) 86.49.112.---

10. 11. 2017 11:23

V dubnu jsem ukončil (přerušil) výkon OSVČ.

Nyní mám příjem pouze z pronájmu bytu a občasných DPP (ty ale zdaňuje zaměstnavatel).

Kvůli loňskému příjmu mi vyšlo, že mám 15.6. a 15.12. zaplatit zálohy na dani ve výši 32.000 Kč.

Bohužel jsem ale červnovou zálohu nezaplatil, jelikož z pronájmu prostě tolik nevydělávám, příjem mi letos o cca 60 % klesl (tím, že jsem ukončil OSVČ).

Když teď požádám FÚ, abych tyto zálohy nemusel platit, resp. požádám o snížení záloh, kdy v žádosti uvedu propočet předpokládané daňové povinnosti na rok 2017 a navrhnu novou výši záloh, musím ještě zaplatit tu červnovou zálohu 32.000 Kč? Jde jí ještě zpětně odpustit?

Potřebuji totiž potvrzení o bezdlužnosti od FÚ, kterou ale vlastně nedostanu, když dlužím tu zálohu.

Netušíte, jak dlouho vyřízení těchto úkonů (žádost o změnu záloh, bezdlužnost) trvá v Praze?

Musím prokazovat FÚ ukončení SVČ? Jsem autor, nemám to jak doložit, nespadám pod ŽÚ, jen mohu přiložit potvrzení z OSSZ a ZP o ukončení SVČ, které mi vystavili.

Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2017 11:34

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: FÚ - jak požádat o neplacení zálohy
      OT. Zajděte za svým správce daně s kyticí a prosbou o konzultaci. Protože co FÚ, co správce daně, to odlišný názor. Setkala jsem se s informacemi, že zálohy, které již měly být zaplaceny, se nesnižují - ale i s informacemi, že je někomu (nepodložená informace) snížili a to i zpětně. Toto je zcela neprofesionální rada, pokud chcete profi radu, pak by bylo lepší si ji zajistit od daňového poradce, který z titulu své profese ovládá Daňový řád na 100%.

• 10. 11. 2017 13:37

Jan S. (neregistrovaný) 86.49.112.---

OT. Nebude kytice vnímána jako korupce? V Praze asi na tento typ stimulací koukají přísněji. No, na daňaře bohužel nemám, jsem zatím rád, že jsem ještě neskončil v insolvenci. Chtěl jsem právě získat nějaké předběžné informace, abych věděl, jak vlastně s úředníkem komunikovat a co od něj očekávat, až za ním zajdu. Pravda je, že na OSSZ a ZP byli docela vstřícní a dalo se s nimi normálně mluvit, ale z FÚ mám trochu vítr, mají takovou dost drsnou pověst.

• 10. 11. 2017 20:04

katka2 (neregistrovaný) 79.144.248.---

To máte jako všude, i na fú se najde hodná osoba i kráva nebeská.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).