Re: Pronájem pokoje v domě
Ano, je to pokračování. Fakturu za nájem celého domu do konce roku jsem vystavil sám (budu zdaňovat dle par. 9). Ale příští rok tam budeme bydlet a jeden či dva pokoje přitom chceme pronajímat (včetně nějakých služeb, takže to bude ubytovací činnost). Jde mi o to, zda tu ubytovací činnost (zdaňovanou dle par. 7) může provádět má družka, která nemá podíl na domě, ale má registrovanou ubytovací činnost jako OSVČ.
Re: Pronájem pokoje v domě
A ona si bude dané pokoje od Vás pronajímat? A Vy pak budete příjem za nájem od ní zdaňovat atd.?
Povinnosti OSVČ - cizince neumím, snad odpoví někdo další.
Re: Pronájem pokoje v domě
Ne, nic jí pronajímat nebudu, ona se mnou sdílí domácnost (má na základě toho přechodný pobyt rodinného příslušníka EU). Mohl bych jí vystavit povolení majitele k pronajímání a ubytovací činnosti, ale nevím, zda to je vyžadováno a kým. Doufám, že bude stačit ohlášení na živnostenském úřadu, že dům bude sloužit jako provozovna pro ubytovací činnost.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
1. 12. 2017 15:03
Dobrý den!
Prosím o informaci, zda v domě, jehož jsem výlučným vlastníkem, může jeden či více pokojů pronajímat (provádět ubytovací činnost) má družka, která má v ČR přechodný pobyt a je OSVČ pro ubytovací činnost. Pokud ano, tak bude ze zisk z ubytovací činnosti zdaňovat dle par. 7 a platit sociální pojištění. Ale jak je to zdravotním pojištěním? Nyní má komplexní zdravotní pojištění, takže ze zisku z ubytovací činnosti (ani z jiných příjmů jako OSVČ) nebude odvádět žádné zdravotní pojištění? Děkuji.