Re: požadavek na čerpání dovolené při RD
§ 217/5 ZP
Požádá-li zaměstnankyně zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení mateřské dovolené.................. je zaměstnavatel povinen jejich žádosti vyhovět.
Tzn musí požádat dříve, než jí skončí mateřská, jinak nelze dodržet to, aby bezprostředně navazovala
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
4. 12. 2017 22:05
Dobrý den, prosím jak mám postupovat... zaměstnankyně šla na mateřskou 23.ledna, která ji měla končit v červenci (po 28týdnech). žádost na čerpání dovolené si nepodala, přešla tedy rovnou na RD. Nyní si vzpoměla, že by mohla čerpat dovolenou. Prosím o ujištění, že momentálně už je pozdě a případný zůstatek dovolené bude moci čerpat po skončení rodičovské dovolené?