Hlavní navigace

DPH a KH bez podkladů

• (neregistrovaný) 80.188.217.---

27. 12. 2017 12:05

Prosím zkušenější účetní, jestli by mi neporadily, jak co nejlépe vyřešit situaci. Dnes musím podat příznání k DPH a KH, ale bohužel nemám několik podkladů k jedné vydané faktuře. Nezáleží to na mně, takže to nijak neuspíším. Fakturu za listopad mám zatím vyplněnou jen zčásti.
    Je zde asi 10 služeb, z toho u 4 nemám částku za poskytnutou službu.
    Mám podat DPH a KH s touto nedodělanou fakturou a za několik dní opravit a podat nové? Co byste prosím poradily? Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2017 12:30

ppp (neregistrovaný) 80.188.217.---

Re: DPH a KH bez podkladů
      A ještě prosím jedna věc, číslo faktury bude v KH s určitou částkou a v následném to samé číslo faktury s opravenou částkou. Nebude to vadit? Nebo budu muset fakturu stornovat a vystavit další?

• 27. 12. 2017 14:30

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Zvážila bych zpracování a podání Přiznání k DPH + Kontrolního hlášení bez uvedené faktury. A po vystavení faktury podání dodatečného Přiznání a následného KH.
      Pokud není daňový doklad vystaven, není předán odběrateli a ten ho neuvede do svého KH, tak se nemůže "párovat" a kvůli němu by neměla přijít Výzva.
      Hlavně bych zjistila, zda bude opravdu DUZP listopadové. Nebo bych vystavila faktury dvě.

• 27. 12. 2017 20:00

ppp (neregistrovaný) 178.255.168.---

Děkuji Vám za odpověď. Ona ta faktura je právě hodně rozhodující,
      kdybych ji vynechala vyšel by velký nadměrný odpočet. Odběratel ji ještě
      nemá poslanou,cekala jsem až bude kompletní.DUZP je opravdu listopadové, služby byly poskytnuty v listopadu
      a je to bohužel uvedeno i na přiložených dokladech ke službě.
      Fakturu jsem nakonec dala do Přiznání k DPH i KH, takže asi bude nejlepší vystavit ještě další s chybějícími plněními.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).