Individuální studium
To, že si dítě uplatňuje samo slevu na poplatníka a studenta nemá žádný vliv na uplatnění daňového zvýhodnění u rodiče.
U vysoké školy na formě studia nezáleží, ale u studia na střední škole, pokud bude mít pojištěný příjem a nebude studovat prezenční formou, by na daňové zvýhodnění nárok nebyl.
Podívejte se do zákona 117/1995 Sb., možná si to špatně vykládám, snad se ještě někdo ozve.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
15. 6. 2018 17:53
Dobrý den, prosím o informaci. Syn studuje denní školu a večer hraje v divadle na pracovní smlouvu, kde uplatňuje slevu na poplatníka a slevu na studenta. Můžu si ho i tak uplatnit jako vyživované dítě u sebe? Bydlí s námi ve společné domácnosti a je na denním studiu. Kdyby přešel na individuální studium (ne dálkové), tak by to taky ještě šlo? Děkuji moc za informaci. JB