Hlavní navigace

Pravděpodobný prům. výdělek prosím

 • (neregistrovaný) 89.177.52.---

  27. 6. 2018 9:14

  Dobrý den, prosím o radu v pro mě neobvyklém případu:

  - nová zaměstnankyně nástup 1.5., v prvním měsíci zkušební doby nižší mzda, od druhého měsíce zkušební doby již běžná mzda, kterou bude mít i po zkušebce

  - potřebuji spočítat pravděpodobný výdělek pro červnovou dovolenou (jelikož ve firmě mají všichni jen základní mzdy, tak máme zvyklost ho počítat jako kdyby odpracoval vše v předchozím kvartálu - tedy hrubá mzda x 3 : počet pracovních hodin)

  - v tomto případě váhám, protože za květen měla tu nižší mzdu, zda mohu tuto nižší mzdu v tom výpočtu nezohlednit, tj. vzít už jen tu její mzdu, kterou má od června a spočítat to jen na základě této vyšší mzdy, která bude její obvyklá pro další měsíce (zaměstnavatel by souhlasil, pokud to lze, dát to takto pro ni výhodněji).

  Moc děkuji za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2018 10:43

   Kara

   Re: pravděpodobný prům. výdělek prosím
   Já bych uvažovala takto: jaký by byl součet mezd, kdyby bývala nastoupila už 1.1. a všechny 3 měsíce prvního čtvrtletí odpracovala? Tzn. jaký by asi vyšel hodinový průměr, platný pro 2. čtvrtletí, vypočítaný z výdělků a odpracovaných hodin v předešlém, tedy v 1. čtvrtletí. Měla by v měsíci nástupu tu nižší mzdu a od února tu vyšší? Pokud ano, tak by sečetla tu pravděpodobnou mzdu za leden, únor a březen a podělila hodinami 1. čtvrtletí.

  • 27. 6. 2018 11:14

   zdv (neregistrovaný) 89.177.52.---

   Re: pravděpodobný prům. výdělek prosím
   Děkuji. Aha, Vy byste na to šla takhle. Ano, kdyby nastoupila v lednu, měla by tu sníženou mzdu pouze v lednu (takto by se dala analogicky uvažovat). Jenom mě napadlo, že takto bude "postižená" za ten jeden měsíc snížené mzdy 2x - při výběru dovolené ve druhém Q (na základě pravděpodobného PVH, i ve třetím Q (na základě skutečného PVH). Přesto byste to udělala takto?
   Paní Karo, moc děkuji.

  • 27. 6. 2018 11:36

   Kara

   Re: pravděpodobný prům. výdělek prosím
   Pravděpodobný hodinový průměr je takový průměr, jaký by jí pravděpodobně vyšel, kdyby bývala pracovala v předešlém čtvrtletí a odpracovala v něm aspoň 21 směn. Ona nastoupila ve 2. čtvrtletí, takže musím uvažovat tak, jak píšu, tzn. jaký by asi co nejpravděpodobněji vyšel hodinový průměr pro 2. čtvrtletí, kdyby pracovala už v 1. čtvrtletí. Píšete, že v každém případě by měla první měsíc mzdu nižší, tak z toho vycházím.
   Ale na pravděpodobný hodinový průměr není daný nějaký přesný výpočet, je to prostě průměr, který zaměstnavatel určí, a je na něm, jak ho určí, aby co nejvíce odpovídal pravdě.
   No a hodinový průměr pro 3. čtvrtletí už bude vypočítaný ze skutečně dosažené mzdy a odpracovaných hodin ve 2. čtvrtletí, protože v tomto 2. čtvrtletí odpracovala aspoň 21 směn .

  • 27. 6. 2018 11:45

   zdv (neregistrovaný) 89.177.52.---

   Re: pravděpodobný prům. výdělek prosím
   Paní Karo, OK, jasné. Moc Vám děkuji za podrobnou odpověď a přeji krásný zbytek dne :-).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).