Hlavní navigace

Ukončení dohody o pracovní činnosti

  • (neregistrovaný) 77.236.206.---

    4. 9. 2019 9:14

    Dobrý den, platí prosím stále lhůta 15 dní při ukončení dohody o pracovní činnosti? Ukončení bude ze strany zaměstnavatele. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2019 9:19

      Petradiamond (neregistrovaný) 77.236.206.---

      upřesnění: dohoda je sepsána na dobu určitou.

    • 4. 9. 2019 9:21

      jasná. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      ZP § 77
      (4) Není-li sjednán způsob zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti, je možné ho zrušit
      a) dohodou smluvních stran ke sjednanému dni,
      b) výpovědí danou z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu s patnáctidenní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně, nebo
      c) okamžitým zrušením; okamžité zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti však může být sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.
      Pro zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti se vyžaduje písemná forma, jinak se k jeho výpovědi nebo okamžitému zrušení nepřihlíží.

    • 4. 9. 2019 9:31

      Petradiamond (neregistrovaný) 77.236.206.---

      Právě že mě zmátlo toto : Není-li sjednán způsob zrušení ...
      A tím, že dohoda je na dobu určitou (do konce roku) platí tedy písmeno b)?

    • 4. 9. 2019 10:12

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Není-li sjednán způsob zrušení ..- tím je myšleno, že si můžete v dohodě sami sjednat způsob ukončení. Například dáte do dohody 3 denní výpovědní dobu. Pokud způsob ukončení nemáte v dohodě sjednán, pak pro vás platí písmeno b).

    • 4. 9. 2019 10:13

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Nebo samozřejmě můžete použít písmeno a), to znamená ukončit dohodou k určitému datu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).