Nárok na odpočet při registraci je u přijatých plnění, která jsou ke dni registrace součástí obchodního majetku. Služby účetnictví tedy uplatnit nelze. Muselo by se jednat o službu za období od vzniku plátcovství.
U záloh na energie dle splátkového kalendáře samozřejmě může plátce nárokovat odpočet, je-li energie využívána pro podnikatelskou činnost.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
16. 9. 2019 9:58
Dobrý den, plátce DPH od 1.8.2019 - může si uplatnit fa za služby (účetnictví) související s obdobím před registrací DPH, ale fa je vystavená až v době, kdy byl plátce DPH. A ještě - zálohy na elektřinu. Může si od termínu regisrace uplatňovat DPH z elektřiny na základě splátkového kalendáře?
Děkuji za upřesnění.