Ano, první 2 faktury mám např takto (prodej zboží)
Částka s DPH 1590Kč, ZD 1314,05Kč DPH 275,95Kč.
Částka s DPH 859Kč, ZD 709,92Kč, DPH 149,08
Nijak ZD ani DPH ve faktuře nezaokrouhluji.
Pokud bych tedy měla pouze tyto 2 vystavené faktury(příjmy).
V přiznání k DPH bych tedy uvedla v C. oddíl I.
Dodání zboží nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemskupokyny k vyplnění Základni: základ daně (1314,05+709,92=2023,97) Zaokrohlím na 2024,- uvedu to zaokrouhlení tedy 0.03Kč jeste někam jinam do jiného řádku zapíšu?
Dále Daň na výstupu uvedu( 275,95Kč +149,08Kč= 425,03Kč) Zaokrouhlím na 425Kč a toto zaokrouhlení 0.03Kč také někam uvedu?
Díky moc za rady všem ochotným zde pomoci.
Sečtete základy daní a výši daně podle jednotlivých řádků a zaokrouhlené na celé koruny uvedete do přiznání. Toť vše. V KH nic nezaokrouhlujete, ani v souhrnech, ani v jednotlivých záznamech, vše uvádíte v haléřích. To co v přiznání vyjde jako povinnost/nárok zaevidujete jako závazek/pohledávku vůči FÚ a zaplatíte/obdržíte. Kdybyste vedla účetnictví, zaúčtujete rozdíl ze zaokrouhlení daně do nákladů/výnosů; v DE nebo evidenci příjmů a výdajů se na to můžete vybodnout.
Aha, moc děkuji, čili do přiznání DPH zaokroulit základ daně i výši dph, takže podle mého vzoru ,(ZD 2024 a do políčka Daň na výstupu uvedu 425,-. Nic víc k tomu tedy neřeším.
A kontrolní hlášení A. A5
Základ 2023,97Kč a vedle Daň 425,03Kč bez zaokrouhlení a hotovo.
Stejně budu v obou případech postupovat i u poskytnutých úplat. (?) u DPH se zaokrouhlením v KH bez -tedy s desetinnou čárkou.
Velice Vám děkuji za váš čas při pomoci řešení pro mě zatím nových věcí.
Janina
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
3. 10. 2019 11:18
Když vyplňuju elektronické přiznání DPH a KH a celková částka za přijaté úplaty vyjde v základu na haléře a DPH také na haléře a to samé ve výdajích, tak zaokrouhlujete tu celkovou částku? Nebo uvádíte součet všech částek v základu i v DPH s haléři, tedy s desetinnou čárkou ? Nebo to zaokrouhlíte a to zaokrouhlení uvádíte někam do jiné kolonky? Nevím jestli jsem položila dotaz srozumitelně :) děkuji.Janina. Jsem nově fyzická osoba a je toho trochu moc naráz.