Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
13. 2. 2020 13:22
Dobrý den,
FO obdržela v r. 2019 4x výplatu dividendy ze zahraničí. Dividenda je připisována na účet v Kč, společnost Amundi informovala příjemce, že společnost při výplatě dividend standardně neaplikuje srážkovou daň. Dividendu vyplácí Společnost
Amudni Luxemburg.
Jestli to dobře chápu, je to stejné jako např. výnosy z dluhopisů ze Slovenska, kdy daníme po přepočtu na Kč do §8 15% daní. /také není zdaněno na Slovensku/.
Tzn. že celkovou částku uvedeme do § 8.
Také jsem si dohledala, že "výplata dividend z Lucemburska do zahraničí podléhá 15% srážkové dani. Na výplatu dividend z lucemburské společnosti do zahraničí není uvalena žádná srážková daň v případě, že jsou splněny obdobné podmínky jako pro uplatnění participation exemption" /osvobození od daně/.
Je to prosím tak?
Děkuji Vám za radu.