Dík za info, ale našla jsem lepší řešení v diskuzích :
Nárok na stravenku
Platí alespoň 3 hodiny podle znění § 24 odst. 2 písm. j) bodu 4 zákona o daních z příjmů, protože platí od 1.1.2007 tedy později než dále uvedené body v Pokynu MF D-300.
Neplatí už tedy Písm. b) v bodu 20 k § 24 v Pokynu MF D-300 k jednotnému postupu při uplatňování zákona o daních z příjmů, kde se říká, že jako daňově uznatelný výdaj nelze uznat příspěvek při čerpání dovolené v rozsahu kratším než jedna směna. Dovolená se podle nového ZP může zaokrouhlit pouze na půldny, tzn., že pokud bude zaměstnanec čerpat půlden dovolené, tak musel odpracovat nejméně 3 hodiny ze své směny a tudíž je podle zákona stravenka daňově uznatelná.
Obdobně vymezení v písm. a) téhož bodu v Pokynu D-300 je rovněž nadbytečné, protože v zákonu je uvedeno, že „přítomnost zaměstnance v práci během směny trvá alespoň 3 hodiny“, aby byl příspěvek daňově uznatelný. V tomto případě není rozhodující, z jakého titulu zbytek směny neodpracoval
Ještě lepší by bylo, pokud byste znala rozdíl mezi stravnym a stravenkou.
A zjistila si, do kdy platil Pokyn D 300.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
8. 12. 2020 9:33
Dobrý den. Prosím potřebuji poradit, jaký je nárok na stravné při zkrácené pracovní době.
Když zaměstnanec pracuje jen na 6hodin má nárok na stravné a pokud odpracuje jen 3hod má též nárok? Děkuji.