Když se budete řídit zákonem, tak u důchodce je SVČ automaticky vedlejší SVČ (zákon 155/1995, § 9 odst. 6 písm. b). U ostatních podle písm. a) a c) až e) se požaduje, aby něco doložli, chtějí-li jí býti (odst. 8).
Ovšem podle poučení stačí postupovat jak píšete; abych se neopakoval vizte https://businesscenter.podnikatel.cz/diskuse/1628751/
děkuji velice. budu postupovat dle pokynů. přišlo by mi zvláštní, že by vedlejší činnost s vyšším vyměřovacím základem měla být takto znevýhodněna.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
12. 3. 2021 17:56
Dobrý den, prosím o názory. Důchodce - vedlejší činnost, ale zálohy ve výši 4300,- Může si opravdu snížit pojistné jen o 6x1018,--?
není to divné?
děkuji