Hlavní navigace

Dlouhodobé ošetřování člena domácnosti

  • (neregistrovaný)

    8. 6. 2021 13:06

    Dobrý den, prosím, ošetřovné dlouhodobé se posuzuje pro výpočet dovolené jako doba odpracovaná? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2021 14:01

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Našla jsem toto:

      Za výkon práce se pro účely dovolené vždy a v plném rozsahu považuje:
      - dočasná pracovní neschopnost zaměstnance vzniklá v důsledku pracovního úrazu či
      nemoci z povolání,
      - mateřská dovolená,
      - rodičovská dovolená po dobu, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat
      mateřskou dovolenou,
      - ošetřování dítěte nebo člena rodiny a péče o dítě podle § 191 ZP,
      - dlouhodobá péče podle § 191a ZP,
      - jiné důležité osobní překážky v práci podle nařízení vlády č. 590/2006 Sb.
      (ošetření/vyšetření ve zdravotnickém zařízení, svatba, pohřeb atd.),
      - překážky v práci z důvodu obecného zájmu,
      - překážky v práci na straně zaměstnavatele (kromě doby, po kterou byla práce
      přerušena pro nepříznivé povětrnostní vlivy),
      - překážky v práci podle zvláštních právních předpisů (např. podle § 22 a 30 zákona č.
      2/1991 Sb., o kolektivním vyjednávání), ledaže je lze podřadit pod jiné důležité
      osobní překážky v práci (viz dále bod III.).

    • 8. 6. 2021 14:22

      začátečníík (neregistrovaný) ---.229.broadband13.iol.cz

      Děkuji moc, už 2. den počítám nárok na dovolenou a teď jsem dospěla k tomu, že se nemoc i ošetřovné bude asi plně započítávat, tzn nárok 80 hodin. Dotaz ze včerejška 8.34 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).