manželku nemá, nemůže si uplatnit.
lže, minimálně v tom, že si děti nejprve osvojil a poté bylo osvojení zrušeno. to je nesmysl.
ať si podá co chce, fú mu to neuzná, nic zjišťovat u exmanželky nebude. on s nimi nežil ve společné domácnosti, pokud tvrdí že ano, ať to dokáže.
i v rozsudku o rozvodu určitě je uvedeno, odkdy nežil ve společné domácnosti.
Osvojené je měl, a osvojení zrušil po domluvě s BIO otcem, který si své děti napsal zase zpátky na sebe - proto i soud jednal rychle a moc to neoddaloval.
Podstatou mého dotazu je, že v případě že s uplatněním slevy bývalá manželka nesouhlasí (mám podezření, že dokonce bude uplatňovat ona sama - není potvrzeno), zda má právo a nárok žádat již bývalý manžel. Dokonce i dle písemné komunikace je zřetelné, že bývalá manželka nesouhlasí a nepřeje si, aby si toto uplatnil on, a peníze si tak nechal pro svoji potřebu a ne pro potřebu dětí a její.
Zajímavé, že všechny starší příspěvky, které jste dala a byly pod přezdívkou VH, topol.... se teď přepsaly na without nickname. Že by jeden a ten samý člověk? Akorát tenkrát jste se prezentovala jako žena v důchodu a teď ze sebe děláte mladíka. Chcete z nás dělat blbce a zatím ho děláte jen sama ze sebe. Ale vůbec nechápu, proč to děláte, ale asi máte své důvody :-)
Kdysi, to byla myslím Aion, jsem jí podezírala ze schizofrenie. Některé příspěvky byly jen urážka bez náznaku správné odpovědi (prostě jako teď všechny). Ale někdy to byla uplně normální odpověď, k věci, vysvětlující. Takže bych docela věřila tomu, že jich odpovídá víc. Nebo přece jen ta schizofrenie?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
14. 2. 2023 15:19
Dobrý den,
mám dotaz. Známý si podává daně sám s tím, že si chce uplatnit děti a manželku.
Situace:
Před 2 lety se vzali, on si osvojil její děti s předchozího vztahu. Letos si našel jinou přítelkyni a v půlce roku se odstěhoval, a na konci roku se rozvedl a zrušil osvojení dětí (ti mají znovu svého bio tatínka).
Nyní dochází k daním, kdy si chce do daní dát manželku a děti, s tímto však jeho bývalá manželka nesouhlasí, a čestné prohlášení mu nedá. (peníze chce ON pro sebe a svoji potřebu).
Logicky mi dává smysl, že bez souhlasu neudělá nic a nemá na to nárok. Nicméně mi tvrdí, že mu nějaká jeho účetní poradila, že na to má nárok, souhlas bývalé manželky nepotřebuje a má si to uplatnit a to v dokonce ve dvou verzích 1) má si podat DP kde si uplatní děti a manželku v době kdy s nimi žil v jedné domácnosti a 2) si má souběžně podat DP kde si uplatní manželku a děti do rozvodu a rozhodnutí o zrušení osvojení. (Už toto mi přijde postavené na hlavu, proč podávat 2 daňová přiznání). Podotýkám, že na upozornění, že potřebuje ČP, že neuplatňuje děti někdo jiný mi řekl, že ho nepotřebuje, že si finančák bude vše žádat od bývalé manželky.
A odůvodnění toho, proč to vlastně takto bez dohody dělá je, že to jsou přece jeho daně.
Může mi prosím někdo vysvětlit jak to tedy funguje, a zda na to má právo?