Hlavní navigace

Chybně zpracovaná mzda z roku 2021

  • 30. 11. 2023 11:59

    Dobrý den, mám takový komplikovaný dotaz. Jako firma s.r.o. máme zahájenou kontrolu od ČSSZ , přišli na chybně zpracovanou mzdu v dubnu 2021. Konkrétně se jedná o zaměstnance který v březnu 2021 od 8.3.2021 nastoupil na neschopenku, v poznámce má uvedeno izolace. V březnu 2021 mu zaměstnavatel zaplatil 10 dní tj. 8.3.-21.3 na neschopence, do dubna 2021 se tato neschopenka nepropsala a tím pádem zaměstnanec dostal vyplacený celý měsíc bez nemoci. Od ČSSZ dostal zaplaceno od 22.3 až do doby ukončení neschopenky tj. 6.4.2021, paní na sociáce mi volala s tím,že je tento zaměstnanec přeplacený a chce po mě mzdu opravit, nesetkala jsem se s tímto a tím že to jsou uzavřené roky, jak mám v tomto případě postupovat opravit tu mzdu tak jak má být? V docházce má uvedeno, že byl po celou dobu nemocný a nechodil do práce, ale bohužel předchozí účetní asi zapomněla zadat nemoc v tom dubnu tím pádem má zaplacený celý měsíc, jako kdyby chodil do práce. Děkuji, prosím o pomoc, vůbec si s tím nevím rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).