Pokud platí, že výplatní termín máte stanovený = nejedná se o smluvní ujednání, ale o onformaci, pak ho můžete změnit jednostranně. Bude- li změna obsažena ve VP, vydáte zaměstnanci písemnou informací, která bude na VP odkazovat. Je možná i písemná informace, která bude změnu obsahovat přímo.
Jedná-li se o smluvní ujednání, pak se na změně musíte dohodnout formou dohody o změně PS.
Jestli, tak formulaci v PS sem napište.
Nejedná se o smluvní ujednání, není použita formulace "smluvní strany se dohodly, smluvní strany sjednávají", je to informace, kterou zaměstnanec vzal na vědomí.
Jen doplňují, že bezhotovostní výplata mzdy musí být sjednána. Dříve platilo, že zaměstnanec žádal a zaměstnavatel byl.povinen jeho žádosti vyhovět, pak se to změnilo na dohodu. Takže tak, jak to máte, to nebylo v souladu ani s předešlou právní úpravou.
Posunutí výplatniho termínu doporučuji avizovat v předstihu, aby si zaměstnanci mohli ev. změnit. trvalé příkazy. Při bezhotovostnim převodu musí být mzda nejpozději ve výplatní termínu připsána na účet, nestačí její odeslání z účtu zaměstnavatele.
Špatně máte i formulaci ohledně mzdového výměru. MV není dohoda, ale informace o jednostranném rozhodnutí zaměstnavatele o výši mzdy, navíc je zmatečné, pokud ho prohlásíte za součást PS. Není k tomu žádný důvod.
mzdový výměr k pracovní smlouvě,kteroru (datum) uzavřeli
na straně jedné ......
a
na straně drudé ......
na základě prac. zařazení shora uvedeného zaměstnance na pozici prodavačka a v souladu se zákonem č. 262/2006 ,zákoníkem práce ve znění pozdějších předpisů se výše mzdy za práci dle shora specifikované pracovní smlouvy stanoví takto :
Výše hrubé mzdy ...............
tento mzdový výměr je jednostranně vydáván zaměstnavatelem. zaměstnanec svým podpisem stvrzuje , že byl seznámen atd.....
no, asi je to také hodně zmatečné , že?
děkuji
děkuji , takže ještě prosím naposledy, můžeme v pracovní smlouvě jinak formulovat platební podmínky viz včerejší diskuse ?
např. mzda je splatná za zpětné měsíční období a to nejpozději do konce kalendářního měsíce ( to jsem našla v jiném vzoru PS)
nemám na starost pracovní smlouvy, ale bojím se problému jako mzdová když není splněný termín mzdy na 14. v měsíci.
Co mám dělat?
ještě jednou za reakce a váš čas milá nebo milý without nickname
Splatnost popisujete v souladu s dikcí ZP, tzn. že mzda za práci vykonanou v únoru je splatná nejpozději 31.3. Splatnost může být sjednána nebo stanovena i jinak, ale např. týdenní splatnost u nás tradici a navíc NS se vyslovil, že pokud to zaměstnavatel neumí naformulovat, má se držet zákonné dikce - viz vaše citace.
Splatnost mzdy je období, přičemž zaměstnavatel v jeho rámci sjedná, stanoví nebo určí výplatní termín (=den, kdy bude mzda vyplácena). Výplatní termín je tedy technikálie.
Včera jsme si řekli, že výplatní termín nemáte sjednaných, takže ho můžete měnit bez ohledu na vůli zaměstnanců. Změnu provedete buď ve VP a všem zaměstnancům předáte písemnou informaci, ve které na VP odkážete, NEBO předáte písemnou informací, která bude tu změnu obsahovat přímo. V informací by mohlo být zmíněno, že toto rozhodnutí nahrazuje informaci o výplatním termínu obsaženou v PS.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
21. 2. 2024 9:07
dobrý den dobří lidičky, prosím mám dva dotazy
kontrola ELDP vyloučená doba2023:
nemoc 4.2.23 - 19.2.23 tj. 16 KD
nemoc 4.8.23 - 6.9.23 tj. 34 KD
v únoru jen příjem z odpr. dní + náhrada za nemoc + vratka z ročního vyúčtování
a ELDP mi program nabízí
1++ N 1.1.2023 - 31.12.2023 365 VD 34 VZ ..... neměla by být vyl. doba 50 KD?
druhý dotaz prosím, v pracovní smlouvě u zaměstnanců máme stanovený termín výplaty,
majitel by chtěl termín posunout o dva dny. Můžeme dodatkem ke smlouvě nebo přepsat smlouvy? Nebo to jde ošetřit např.vnitřním předpisem ?
děkujeme za reakce a pomoc