Hlavní navigace

Služba do EU-nájem skladu, služby

  • 17. 7. 2024 14:25

    Dobrý den,

    česká firma (registrován k dph) chce vystavit fakturu slovenské firmě (registrován k dph):

    1) za pronájem skladu, který se nachází v ČR
    2) za spolupodílení se na nákladech za správu, pronájem a úpravy webových stránek

    prosím o radu, jak vystavit, do SH? apod.

    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2024 10:32

      vp

      Moc Vám děkuji,

      trochu jsem se bála, neboť jsem narazila na článek, který jsem pochopila tak, že když se jedná o nájem, měla bych vystavit fakturu s DPH

      Služby, které nikdy nespadají pod základní pravidlo
      Zákon o DPH vyjmenovaná některé služby, které mají specificky určené místo plnění. Při jejich poskytování nelze postupovat podle základního pravidla pro služby, ale postupuje se specificky podle pravidel dané služby.

      Služby vztahující se k nemovité věci: Kromě stavebních prací a řemesel spojených s nemovitostmi sem patří i služby odhadců, realitní kanceláře, služby architektů, projektantů a stavebního dozoru, ale také nájem nemovitých věcí či poskytování ubytovacích služeb. V případě těchto služeb je vždycky místo plnění tam, kde se nachází daná nemovitost. V tom státě se odvádí DPH, a to podle pravidel státu, kde je umístěná nemovitost. Pro českého podnikatele to může znamenat nutnost zaregistrovat se k DPH v jiném státě EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).