Práce je se vším a pokud je opravdu ve firmě velká fluktuace, nedivím se, že se firmě do příspěvku na penzijko nechce. Problém je v tom, že každý zaměstnanec má někde jinde uzavřené penzijní spoření. My třeba ve firmě přispíváme pouze zaměstnancům, kteří mají uzavřené penzijní spoření u dvou námi stanovených penzijních společností.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
14. 1. 2025 19:46
Dobrý večer, chci se zeptat za sebe jako zaměstnance.
Pracuji ve firmě cca o 150 zaměstnancích . Požádala jsem svého zaměstnavatele o příspěvek na penzijní pojištění. Účetní řekla , že je ve firmě velká fluktuace a že to není možné,že je s tím moc práce. Vedení nereaguje ani na odůvodnění příspěvku třeba zaměstnancům ,kteří ve firmě pracují 5 let a více. Chci se zeptat ,kolik je s tímto úkonem opravdu práce ,pakliže firma by si to mohla finančně dovolit. Mnohokrát děkuji,Jana