řešila bych jako účtování přijatých darů, tj. zaúčtujete 213/648 přijetí a proti bych zaúčtovala nákup přes 548, abyste to měli současně na provozních účtech. ale asi by tomu nevadilo, pokud byste to měli na 501. Jako náhrada od pojišťovny, dáváte na 648 a 511, pokud něco opravujete z pojištění.
Jana
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
7. 4. 2025 13:35
Dobrý den, prosím o radu jak zaúčtovat dárkové poukazy. Obdrželi jsme dárkové poukazy, za které jsme nakoupili materiál do naší firmy. Jak proúčtovat hodnotu těch dárkových poukazů? Například nákup materiálu 15.000 Kč hodnota dárkových poukazů 14.000 Kč. Doplatek 1.000 Kč. Předem moc děkuji.