Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
7. 11. 2025 8:48
Dobrý den,
prosím setkal se někdo s tím, že kupní smlouva na pozemek (ostatní plocha), který prodává neplátce DPH (společenství vlastníků jednotek), kupující je plátce DPH.
Ve smlouvě je kupní cena bez DPH s tím, že k ní bude připočteno DPH dle platné sazby a kupující je povinen zaplatit cenu navýšenou o DPH.
Dle mého je to chybné a kupující, který zaplatil cenu navýšenou o DPH si toto DPH nemůže uplatnit.
Je ale vůbec možné mít takto napsanou kupní smlouvu? Psal ji nějaký mladý právník od prodávajícího. Neměla by být smlouva dodatkem upravena a DPH kupujícímu vráceno? Případně, když by kupující souhlasil s cenou vyšší, tak ze smlouvy dodatkem opravit, že jde o cenu konečnou a DPH anulovat?
Děkuji