Nové zálohové období začíná po zákonem daném datu pro podání DP, letos po 1.4. ( 4.5.) nebo 1.7. záleží jestli podáváte papírově, elektronicky nebo prostřednictvím daňového poradce ( případně podléháte auditu). Kdy ho podáte fyzicky na to nemá vliv ( kromě toho jestli to bude do 1.4 nebo po tomto datu ).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát napraví chybu. Důchodci budou moci žádat o vrácení příspěvků
Stokrát jste se odhlásili, ale spam s reklamou chodí stále? E-shopy riskují problém
Daňová přiznání s přehledy i bez nich. Máme je pro vás k dispozici
Další chaos ve výplatách důchodů: Některým seniorům přijdou peníze jindy
U dědečkova stavu našla smysl. V Bílých Karpatech oživuje unikátní tkaní
Nejvyšší důchody mají senioři v Praze. Kde dostávají penze nejnižší?
Včera 8:59
Přeji dobrý den a prosím o kontrolu. V březnu 2026 budeme platit čtvrtletní zálohu DPFO. V minulém roce březen, červen, prosinec určitá stejná částka dle přiznání za rok 2024. Nyní ten dotaz, pokud podám přiznání za rok 2025 do termínu platby březnové zálohy, tak uhradíme novou výši dle výpočtu přiznání za rok 2025? Pokud nestihnu podat přiznání, zaplatit stejnou částku z minulého roku? Myslím, že je to tak.
Děkuji za radu.
Janek..