Re: Sleva na dani ... Ano či ne?
Záleží na tom, zda spolu vedou společnou domácnost či ne. Společná domácnost není totéž, co společné bydliště. Pokud Vám prohlásí, že se synem vede nadále společnou domácnost a že ho vyživuje, může mít slevu. Ale souvisí to i se sociálními dávkami. Pokud syn pro účely dávek státní sociální podpory (přídavky) prohlásil, že žije v domácnosti sám, pak není možné pro účely daňové prohlásit, že v domácnosti žije s rodičem.
Re: Sleva na dani ... Ano či ne?
Toto Vám již prohlašuje v Prohlášení daň.poplatníka,takže další prohlašování je nadbytečné..
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
Šíří se mimořádně věrohodný podvod s přeplatky od pojišťovny
Sociálka nabízí konkrétní příklady z praxe, které pomohou s novým hlášením
Blanku vábí hedvábí. Po nemoci našla nový směr a teď jeho kouzlo předává dál
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
23. 1. 2006 13:58
Dobrý den,
přijali jsme zamestnance (vdovce) , ktery ma 23 letého syna, který je na VŠ. Jeho syn se vsak minuly tyden odstehoval a zmenil si i trvale bydliste. Muze zamestnanec stale uplatnovat slevu na dani?
Dekuji, S.