Re: Lhůta finančního úřadu
Bohužel pro vyřízení odvolání nejsou v ZSDP stanoveny žádné lhůty.Existuje pouze Pokyn MF D- 125, kde je stanovena 3 měsíční lhůta pro FÚ a 6 měsíční pro FŘ, kterou lze prodloužit. Toto ovšem nemá právní závaznost. Možná by šlo bránit se žalobou na nečinnost správního orgánu,s odvoláním na čl.38/2 Listiny základních práv a svobod podle kterého má každý právo, aby jeho věc byla projednána bez zbytečných průtahů.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
24. 1. 2006 18:01
FÚ provedl kontorlu daně z příjmu FO a doměřil daň. Subjekt se odvolal, zamítnuto, další odvolání - postoupeno FŔ. To vyžádalo další údaje, byly poskytnuty. Od té doby uběhl takřka rok a věc není nijak uzavřena, nikdo nereaguje.
Exisuje nějaká právní úprava lhůt pro vyřízení podobné záležitosti?
Kde se dá něco zjistit.
předem děkuji