Re: Paní Aňo, případně další - zboží do
Jaké máte dohodnuty smluvní podmínky s odběratelem? Prodáte mu pouze výrobek? Kdy se odběratel stane vlastníkem výrobku? Až předáním v SR? Až nainstalováním reklamy? Vždy je nutno znát pro správné stanovení místa zdanitelného plnění.
Pokud až předáním nainstalované reklamy, pak jde o dodání zboží s montáží a místo zd. plnění je SR. Tam bude nutno odvést DPH a to podle slovenského zákona o DPH. Je nutno ověřit, zda se musí zaregistrovat dodavatel nebo odběratel zboží s montáží. S největší pravděpodobností to budete vy jako dodavatelé. Odběratel se musí registrovat např. v Německu a Rakousku, alespoň co vím.
Pokud by jste prodali českému odběrateli výrobek bez montáže a k předání výrobku (chcete fakturovat i dopravu na Slovensko) by došlo v SR, pak budete fakturovat s českou DPH (nelze osvobodit, nejde o dodání do jiného čl. státu EU plátci). Slovenská firma provádějící montáž by za své výkony fakturovala přímo vašemu odběrateli se slovenskou DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
Šíří se mimořádně věrohodný podvod s přeplatky od pojišťovny
Sociálka nabízí konkrétní příklady z praxe, které pomohou s novým hlášením
Blanku vábí hedvábí. Po nemoci našla nový směr a teď jeho kouzlo předává dál
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
13. 2. 2006 7:16
Milá paní Aňo, případně další znalí,
minulý týden jsem posílala dotaz (mimochodem děkuji za odpověď Vlaďce) a pořád hledám nějaké řešení.
Jsme česká firma, plátce v ČR a vyrábíme reklamy pro jiného českého plátce do ČR a ani jeden z nás není registrován k DPH v SK. Teď jsme pro ně vyráběli reklamy, které se dodaly a následně namontovaly v SK. Tuto montáž jsme neprováděli my, ale slovenská firma, která je v SK registrována jako plátce a od které máme fakturu za montáž samozřejmě vč. DPH, které odvedli na Slovensku. Teď chci fakturovat našemu českému odběrateli reklamy, který posléze bude on fakturovat Slovenské firmě (konečnému odběrateli) a hledám nejvhodnější způsob, abychom se vyhnuli případné registraci k DPH v SK.
Varianta 1)
zboží vč. české DPH 19 % (odběratel ČR je neplátcem v SK)
montáž - na jiné faktuře - přefakturace od slovenské montážní firmy (celé částky vč. DPH odvedeného na Slovensku) s 0 DPH v ČR - osvobozeno, protože daň už byla řádně odvedena slovenskou firmou.
Tato varianta zřejmě nepřáipadá v úvahu
Varianta 2)
fakturace zboží vč. české DPH 19 % českému odběrateli (bez montáže, pouze jako dodání zboží českému odběrateli)
Lze přídat dopravu do SK???
montáž - domluvit se s se slovenskou firmou, která montovala, aby fakturovala montáž přímo našemu českému odběrateli, který bude fakturovat finálnímu slovenskému odběrateli od kterého má DIČ SK(pokud budou obě strany souhlasit)
Díky