Hlavní navigace

zápis v trestním rejstříku

 • (neregistrovaný) 86.49.78.---

  27. 2. 2006 12:06

  V roce 2002 jsem byla odsouzená k roční podmínce.Chci se zeptat jestli mám zápis v trestním rejstříku a kde se dá trestní rejstřík vymazat.Děkuji za pomoc

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 2. 2006 13:24

   Anonymní (neregistrovaný) 193.179.41.---

   Re: zápis v trestním rejstříku
   Jestli máte zápis v rejstříku trestů zjistíte tak, že požádáte o výpis. Žádost získáte na státním zastupitelství, kolek 50,- Kč obvykle taky.
   Tam taky dostanete informace o tom, jak požádat o výmaz z RT.

  • 27. 2. 2006 14:06

   pája (neregistrovaný) 85.70.173.---

   Re: zápis v trestním rejstříku
   Praxe:
   v případě trestu odnětí svobody, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu, není třeba žádat o zahlazení trestu. Po uplynutí zkušební doby soud vydá rozhodnutí o tom, zda jste se ve zkušební době osvědčil či nikoli. Po vydání kladného osvědčení se na Vás hledí, jako byste nebyl odsouzen. Rejstřík trestů provede výmaz odsouzení automaticky, aniž byste o to musel žádat. Pro urychlení věci Vám doporučuji, abyste po uplynutí zkušební doby požádal sám soud, který Vás odsoudil, o vydání osvědčení. V žádosti uveďte, o jaké odsouzení se jedná (včetně čísla jednacího), kdy uplynula zkušební doba a dále okolnosti, které svědčí o tom, že jste ve zkušební době vedl řádný život (např. potrvzení o zaměstnání, vylíčení rodinných poměrů - zázemí apod.).

   Ve výpisu se už nic neobjeví, ale pokud bude někdo oprávněný(Policie, soud)žádat opis, tak tam to bude uvedeno. To je pro případy nového soudního řízení, vydání zbroj.průkazu, dokladu o bezpečnostní způsobilosti od NBÚ a já nevím, kde ještě.

  • 27. 2. 2006 17:52

   anonym (neregistrovaný) 86.49.78.---

   Re: zápis v trestním rejstříku
   Děkuji moc za pomoc
   S pozdravem S.H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).