Re: ztráta v DE
*****
tak v prvnim roce podnikani muze byt vyhodnejsi uplatnit ten zpusob, kde vycislite vetsi ztratu - tu si pak v nasledujicich rocich muzete odecitat od zakladu dane (za predpokladu, ze nebudete mit povinnost platit z minimalniho zakladu dane);
taky v prvnim roce podnikani mate jedinecnou prilezitost zacit uplatnovat vydaje % (pred predchoziho dodanovani), cimz vam sice nevznikne za prvni rok ztrata, ale budete mit podnikani z hlediska papirovani znacne zjednodusene.... proste musite vzit v uvahu, kolik vam asi tak rocne bude vychazet zaklad dane a dle toho se rozhodnout - zda se vam vyplati skutecne naklady nebo vydaje %..... a kdyby vam vas predpoklad nevysel, vzdy se da prejit na druhy zpusob uplatnovani vydaju
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
23. 3. 2006 14:29
Prosím o radu. Do září minulého roku jsem byla zaměstnána a od října jsem se dala na podnikání, kde vykazuji ztrátu. Mám brát skutečné náklady nebo procentualni? A je u mě minimální základ daně?