Re: nemocenská a podpůrčí doba
Při nové pracovní neschopnosti se započítávají do podpůrčí doby také předchozí období prac.neschopnosti, pokud spadají do doby jednoho roku od počátku této nové prac.neschopnosti ( ne pracovní úrazy). Ve Vašem případě od 3.4.2005 t.j.246 kalend.dnů již vyčerpala v r. 2005 a nyní jí zbývá ještě 365-246=119 kal. dní.
Na nemocenskou od 3.4.2006 má nárok nejdéle po dobu 119 kal. dní.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
3. 4. 2006 12:25
Dobrý den,
mám pracovnici, která vloni čerpala nemocenské dávky v době od 17.2.2005 do 4.12.2005. Dnes, tedy 3.4.2006, opět nastoupila na nemocenskou. Ať čtu jak čtu mzdovou účetní, nejsem si vůbec jistá, jestli má nárok na výplatu dávek a když tak odkdy. Pomůžete mi prosím?
Děkuji.