Hlavní navigace

zahr.licence+DPH

  • (neregistrovaný) 84.42.144.---

    18. 4. 2006 11:39

    Uzavřeli jsme se zahr.firmou Belgie s DIČ licenční smlouvu o nahrání skladby na CD.Každý rok pak na zakladě prodeje CD,dostaneme zahr.fakturu a tu platíme.Podle § 10/6, ZDPH se jedná o službu daněnou v Belgii.Částka za tuto službu se objeví pouze na ř. 510 přiznání k DPH?
    A ještě další dotaz fakturu jsme obdrželi až v březnu t.r. s datumem vystavení 5,12,2005 musím dát dodateční přiznání či to přiznat až v den zaplacení fa.
    A co se stane,když to nevykáži vůbec na ř. 510.
    Odpoví mi někdo.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 14:56

      annonym (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: zahr.licence+DPH
      1). Pokud belgická firma plátce DPH poskytla licenci vám, pak dle § 10 odst. 7 je místo plnění v ČR a vy jste povinni daň přiznat a zaplatit - § 24. Den zd. plnění se stanoví dle § 21. V DP uvedete na ř. 230 (235) a zahrnete do součtu na ř. 510. Pokud splňujete podmínky pro uplatnění DPH na vstupu, pak i do ř. 330 (335). Pouze do ř. 510 by jste uváděli v případě, že by místo zd. plnění bylo v Belgii.

    • 18. 4. 2006 15:09

      Miloš (neregistrovaný) 84.42.144.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Moc děkuji,již jsem na to taky po poradě s kolegou přišel.Musím se přiznat,že v tom pořád plavu.
      Lze považovat za službu i proplacení honorářů interpretovi?Mám takový případ na Slovensku,
      Díky za odpověď

    • 18. 4. 2006 15:15

      annonym (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Tady se budete řídit § 4. Místo plnění je tam, kde je služba uskutečňována, tedy na Slovensku. Ale z dotazu jsem nepochopila, kdo je objednatelem služby, kdo provádí kulturní službu, zda interpret je váš zaměstnanec, kdo tedy bude DPH na Slovensku odvádět .....?

    • 18. 4. 2006 15:24

      Miloš (neregistrovaný) 84.42.144.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Uzavřena licenční smlouva s interpretem na vydání CD,z toho se mu vyplácí inter.honorář např.10Kč. za každé prodané CD.Za rok je vyúčtování.Tento interpret je Slovák a zastupuje ho Agentura na Slovensku s DIČ.Ta nám pak vystaví fa. na honorář.Domnívám se , že to mohu považovat za službu a tedy musím i tak jak jste uvedla výše,vypočítet DPH 19% a uvest na ř.230 a ř.330.Je to tak správně?
      Díky za odpověď

    • 19. 4. 2006 14:39

      annonym (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Ano. Pokud je poskytovatelem plátce DPH z EU nebo kdokoliv z 3. země, pak budete takto postupovat u služeb poskytnutých dle § 10 odst. 6. Pokud by ale poskytovatelem z EU byl neplátce, DPH se nebudete zabývat.

    • 19. 4. 2006 16:16

      Zdraví Miloš (neregistrovaný) 84.42.144.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Děkuji pěkně,už konečně v tom mám pomalu jasno.
      Ještě jednu otázku,někde výše jsem se dočetl,že pokud je na námi vydané faktuře pro EU s DIČ zboží a poštovné resp.expediční náklady,každé samostatně ,tak se celková částka na faktuře považuje jako zboží a uvádí se i do souhr.hlášení.Je to tak?
      Ještě jednou děkuji.

    • 19. 4. 2006 17:01

      annonym (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: zahr.licence+DPH
      Veškeré náklady související s dodáním zboží jsou součástí ceny za zboží. Tedy i doprava, poštovné atd.. Mělo by to být ale z FA zřejmé, jelikož to, co prodávající uvede do SH, to musí příjemce zboží přiznat a odvést z této částky daň (přidanit). Pokud se jedná o poštovné, zřejmě se ztratí při přepočtu odlišným kurzem, ale u vyšších nákladů (např. dopravy) by zřejmě správce daně vyzval k vytýkacímu řízení, pokud by příjemce tuto částku nepřidanil, nebo prodejce neuvedl v SH. Je vhodné na FA uvést "cena za zboží celkem"xxxxxx.
      Přeji hezký den.

    • 19. 4. 2006 17:53

      miloš (neregistrovaný) 84.42.144.---

      Re: zahr.licence+DPH
      >>>>>>>1). Pokud belgická firma plátce DPH poskytla licenci
      >>>>>>>vám, pak dle § 10 odst. 7 je místo plnění v ČR a vy
      >>>>>>>jste povinni daň přiznat a zaplatit - § 24. Den zd.
      >>>>>>>plnění se stanoví dle § 21. V DP uvedete na ř. 230
      >>>>>>>(235) a
      >>>>>>>zahrnete do součtu na ř. 510. Pokud splňujete
      >>>>>>>podmínky
      >>>>>>>pro uplatnění DPH na vstupu, pak i do ř. 330 (335).
      >>>>>>>Pouze do ř. 510 by jste uváděli v případě, že by
      >>>>>>>místo
      >>>>>>>zd. plnění bylo v Belgii.
      >>>>>>

      >>>>>Díky za odpověď
      >>>Ano. Pokud je poskytovatelem plátce DPH z EU nebo
      >>>kdokoliv z 3. země, pak budete takto postupovat u
      >>>služeb
      >>>poskytnutých dle § 10 odst. 6. Pokud by ale
      >>>poskytovatelem z EU byl neplátce, DPH se nebudete
      >>>zabývat.
      >>Děkuji pěkně,už konečně v tom mám pomalu jasno.
      >>Ještě jednu otázku,někde výše jsem se dočetl,že pokud
      >>je na námi vydané faktuře pro EU s DIČ zboží a
      >>poštovné resp.expediční náklady,každé samostatně ,tak
      >>se
      >>celková částka na faktuře považuje jako zboží a uvádí
      >>se i
      >>do souhr.hlášení.Je to tak?
      >>Ještě jednou děkuji.
      >Veškeré náklady související s dodáním zboží jsou
      >součástí ceny za zboží. Tedy i doprava, poštovné atd.. Mělo
      >by to být ale z FA zřejmé, jelikož to, co prodávající
      >uvede do SH, to musí příjemce zboží přiznat a odvést z
      >této částky daň (přidanit). Pokud se jedná o poštovné,
      >zřejmě se ztratí při přepočtu odlišným kurzem, ale u
      >vyšších nákladů (např. dopravy) by zřejmě správce daně
      >vyzval k vytýkacímu řízení, pokud by příjemce tuto
      >částku nepřidanil, nebo prodejce neuvedl v SH. Je vhodné
      >na FA uvést "cena za zboží celkem"xxxxxx.
      >Přeji hezký den.
      Tak jsem zase o něco chytřejší,díky moc den je jak malovanej,pravě mi teče voda na záchodě od souseda,natekla do el.krabice a vypadávají pojistky a tím i počítač se mi posr...No,ale to už je můj problem,ještě jednou děkuji,krasnou dobrou noc.Miloš

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).