Re: reklamace a zarucni lhuta....
Jde jasně o kupní smlouvu, byla-li tedy reklamace řešena výměnou, běží opravdu nová dvouletá záruční lhůta od okamžiku převzetí vyměněné věci. Na tom nic nemůže změnit ani prohlášení prodejce. Není tedy důležité, co vám prodávající tvrdí. Na novou věc je povinnen vám vystavit nový záruční list, pokud o to požádáte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
9. 5. 2006 19:15
Dobrý den,
dne 12.12.03 jsem zakoupil novy harddisk. Dne 20.9.03 mi byl po reklamaci dan novy disk. Dne 18.4.04 jsem disk se stejnou vadou sel opet reklamovat jenomze prodejce mi oznamil ze na novy disk se vstahuje puvodni zarucni doba + dobu ktery disk stravil v reklamacnim rizeni. Prijde mi ze jejich tvrzeni je v rozporu § 627 odst. 2. Mohl by mi nekdo rict jak tomu doopravdy je? Mam pravo na novou reklamaci?