Uplatnění DPH ze zahraničí u inzerce

  • (neregistrovaný)

    18. 5. 2006 9:23

    Příklad: Zahraniční firma( plátce SK) provede inzerci na území SR pro českého plátce se sídlem v ČR. Jak bude odvedeno DPH, faktura od slovenského plátce bude s DPH?Česká firma si službu přidaní, oddaní?Podle jakého paragrafu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 5. 2006 10:22

      al (neregistrovaný)

      Re: Uplatnění DPH ze zahraničí u inzerce
      Místem plnění je podle § 10 odst. 7 ZDPH tuzemsko. Faktura od slovenského plátce bude bez DPH. Podle § 15 odst. 1 si sami z fakturované částky vypočtete DPH na výstupu, a pokud tato služba slouží pro Vaše podnikání, máte nárok na odpočet DPH.

    • 18. 5. 2006 11:00

      Zlatka (neregistrovaný)

      Re: Uplatnění DPH ze zahraničí u inzerce
      Děkuji za odpověď,Fa od slovenské firmy byla vystavena s DPH, co tedy dělat v tomto případě?Slovenská firma doklad odmítá vystavit bez DPH.

    • 18. 5. 2006 11:11

      al (neregistrovaný)

      Re: Uplatnění DPH ze zahraničí u inzerce
      Podle § 15 odst. 7 a 8 slovenského zákona o DPH je místem plnění ČR. Nemohou Vám fakturovat s DPH. Těžko se s nimi domluvíte, když neznají ani svůj zákon. Když jim zaplatíte i DPH, stejně budete muset provést dodanění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).