Re: provize na Slovensko prosím
Od neplátce - DPH se nemusíte vůbec zabývat. Slovenský plátce se musí řídit slovenským zákonem o DPH, takže tam vám moc nepomůžu.
Obecně , dle 6 Směrnice EU se rozlišuje zprostředkování na to, kdy jednáte jménem a na účet jiné osoby ( typicky mandátní smlouva ),potom funguje reverse-charge systém=přechýlení daňové povinnosti,a ta ostatní, kdy se zdaňuje dle sídla poskytovatele služby. Ovšem jednotlivé státy EU mají odchylky, tzn. přečíst slovenský zákon o DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
22. 5. 2006 14:31
Šéf slíbil provizi jedné slovenské firmě, když nám pomůže v jednom prodeji na Slovensku. Obchod se uskutečnil. Firma (slovenský plátce DPH) nám bude tuto provizi fakturovat. Nejsem si jistá, jak to bude s DPH. Řekla bych, že mají odvést DPH na Slovensku a tedy nám fakturovat včetně DPH. Myslím si to správně?
A jak by to bylo s DPH, pokud by nám provizi fakturoval slovenský neplátce?
Děkuji za každou odpověď.