Re: prosím pěkně o pomoc s doložením pra
Vážená a milá,hostinská činnost je činnost koncesovaná,čili musíte mít odpovídající vzdělání či vyučení v oboru + praxi.Pokud to nemůžete splnit,řeší se to zákonným zástupcem, člověkem,který podmínky splňuje.Skutečně si opatřit papír s razítkem není vůbec žádý problém a normálně se to tak dělá. A svědomí mají čisté. Jistě máte praxe a zkušeností dost.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Běžná silniční kontrola odhalí daňové nedoplatky. Dokud nezaplatíte, neodjedete
Životní minimum se zvýší o dost později
Zdravotní dokumentace může rozhodnout o důchodu. Jak dlouho se archivuje?
30 % nákladů dolů, ale nuda nahoru. Jak nepohřbít značku pod nánosem AI šumu
JMHZ a změny v daních z příjmů v roce 2026 a 2027
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
6. 6. 2006 6:53
dobrý den,chci si zažádat o živnostenský list na hostinskou činnost.Jelikož jsem dlouhá léta pracovala v kuchyni jako kuchařka,ale nejsem jí vyučená,musím doložit ŽU délku praxe.A tady jsem se bohužel neinformovala jak má formulář vypadat.Jestli stačí jen potvrzení mého zaměstnavatele o délce praxe s jeho podpisem a razítkem a nebo je třeba mít potvrzení z nějaké instituce jako sociálka?nejsem si jista,ale takové potvrzení jako mi vydá šéf si může každej vystavit kolik chce a proto nechci vypadat na ŽÚ jako podvodnice.pokud to není kontrolováno.děkuji za radu a jsem s pozdravem Kalábová