Re: Venkovní osvětlení
Komunikace,parkoviště a zpevněné plochy - stavební dílo CZ-CC 211223 - , součástí je i dopravní značení - položka 5-2, odpis.skupina 2
VEnkovní osvětlení - stavebním dílem CZ-CC 222423, položka 4-14 - odpisová skupina 4.
stavba je v odpisové skupině 5, mebo 6 a součástí staveb jsou vnitřní rozvody elektroinstalací vče.přísluš.rozvaděčů. Jedná se o světelný a zásuvkový rozvod soužící stavebnímu dílu
Nevím jak máte venkovní osvětlení - jestli je třeba na budově - pak by se dalo asi uvažovat o součásti stavby, ale pokud je to jako samostatný objekt na stožárech - pak si myslím, že finanční úřad nemá pravdu. Nedejte se.
(Máme venkovní osvětlení také zvlášť, i podle projektu to bylo zvlášť a zařazoval nám to SIAK - je to specializovaná společnost pro zařazování majetku).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
20. 6. 2006 8:43
Máme v majetku například parkoviště, autobusové zastávky, rekreační středisko... u těchto staveb je venkovní osvětlení, které máme evidováno jako samostatný majetek. Teď je na kontrole Fú a tvrdí, že osvětlení má být součástí stavby. přijde mi to divné, protože stavby by plnila účel i bez tohoto osvětlení. Moc to spěchá. Dík za pomoc.
Marcela