Re: reklamace vady
Chybu jste neudělali - diskuse o změně ceny nemá smysl, pokud zhotovitel neuznává rozpor s kupní smlouvou. Jestli má smysl se soudit, to vám tu nikdo neporadí - záleží na tom, jaká je průkaznost rozporu a výše předpokládané náhrady.
Vzhledem k tomu, že asi nemůžete nemovitost řádně užívat, nemáte jinou možnost, než opravit vady na vlastní náklady a tyto náklady pak vymáhat po zhotoviteli.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
23. 6. 2006 8:15
Uplatnili jsme vadu zakoupené nemovitosti v záruční lhůtě půl roku. Prodávající nám tuto reklamaci neuznal. Chtěli bychom jít s tímto k soudu. V reklamaci jsme popsali pouze vadu, ale neuvedli jsme výši požadavku snížení ceny, ani výši předpokládaných oprav. Neví někdo, jestli jsme neudělali chybu a jestli má smysl se soudit?