Re: jak to bude s dani z prijmu?
Pokud máte jako počáteční stav na účtu 341 uvedenou částku, pak se zřejmě jedná o daňovou povinnost za rok 2004. Jak by se vám jinak dostala nějaká čístka do PS? Pokud to tedy byla daň. povinnost, pak jste ji museli uhradit 341/221 (211). Během roku na tento účet účtujete zaplacené zálohy podle poslední známé (za rok 2004) skutečnosti. Po výpočtu daně z příjmů za rok 2005 zaúčtujete na 591/341 předpis nově vypočtené daně. KS na účtu 341 pak představuje nedoplatek nebo přeplatek (+ nebo-) na dani z příjmů.
Musíte nejdříve zjistit, na základě čeho se účtoval PS na účtu 341 a teprve potom učinit opatření. Rozhodně nelze jen tak zaúčtovat do nákladů, byť i nedaňových.
Re: jak to bude s dani z prijmu?
+Omlouvám se, že se míchám do debaty. Podle mého soudu vznikl vysoký závazek DP z důvodu převedení majetku a závazků z DE do podvoj.účetnictví. Tato daň je potom splatná v někollika letech. Projděte si prosím Zákon o daních z příjmů - Příloha č. 3 - Postup při přechodu z daňové evidence na vedení účetnictví z hlediska daně z příjmů fyzických osob. Pokud se mýlím, omlouvám se.+
Re: jak to bude s dani z prijmu?
Při přechodu z DE na účetnictví je nutno, mimo jiné, zdanit i zásoby a pohledávky. Ty mohou zvyšovat základ daně postupně po dobu 9 následujících zd. období. Nelze tedy spočítat z celé částky daň a tu postupně splácet.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
23. 6. 2006 9:44
Dobry den,presili jsme z JU na ucetnictvi a ted mampoc stav uctu 341 nejakych 140tis, kdyz budu provadet uzaverkove operace za rok05 a to uz vedu ucetnictvi,tak tu dan dam do nakaldu, v uctu se preceposledni operace uctujedan 591/341.
trochuv tom plavu, poradte, diky