Hlavní navigace

Vnitrostátní nákl. autodoprava nad 3,5 t

 • (neregistrovaný) 89.102.134.---

  6. 10. 2006 12:03

  Dobrý den
  Mám na Vás dotaz ohledně mého úmyslu podnikat ve vnitrostátní nákl. dopravě nad 3,5 t. Chtěl bych začít a dost dobře nerozumím znění zákona. Můžete mi poradit co všechno musím splnit abych mohl začít podnikat ? Druh podnikání je vnitrtrostátní aut. nákl. doprava. Jedná se o přepravu nezávadného materiálu na paletách (potraviny, stavební mat. apod.). Pro začátek s jedním nákl. vozem. Nemám dlouhodobou praxi v řízení. Pravděpodobně tedy nedostanu koncesní listinu na provozování živnosti. Dá se toto nějak zařídit jinak abych mohl pokračovat v mém záměru ? Prostřednictvím třetí osoby apod. Dále jsem se dočetl, že musím prokazatelně disponovat velkým obnosem peněz (cca 200 000 Kč) abych vůbec mohl dostat živnostenské oprávnění. Nechápu proč a jestli je to nějak podmíněné. Dá se tato částka nějak pořešit jinak když jí nevlastním. Budu mít své vlastní nákladní auto a finance do začátku, nasmlouvanou práci s obch. partnery ale peníze si nejdřív musím vydělat. Co všechno potřebuji a jak si můžu pomoci v mém případě. Mám zájem podnikat.
  Můžete mi prosím poradit.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2006 12:36

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: Vnitrostátní nákl. autodoprava nad 3
   Pro splnění vydání koncese na vnitro nad 3,5 tuny musíte splňovat určitá kritéria. Jsou uvedena v živ.zákoně. Pokud je nesplníte Vy, můžete použít zastupující-odpovědnou osobu, která tato kriteria splňuje. Na vašem ŽÚ Vám sdělí všechny podrobnosti. Po doložení těchto formalit ai přes svůj ŽÚ požádáte o vydání konc.listiny, ŽÚ jej pošle na KÚ a tam už musíte doložit určité finanční krytí. Protože teprve začínáte, tak budou požadovat složení částky na speciální účet. Můžete se také obrátit na Podnikatelkou pojišťovnu a s ní uzavřít pojištění na tuto jistinu a nemusíte shánět peníze, ŽÚ toto uznává jako splnění podmínek pro vydání koncese. Všechny podrobnosti i částky najdete v živnostenském zákonu a podrobné informace získáte i telefonicky na Vašem živ.úřadě.

  • 9. 10. 2006 10:46

   DANA (neregistrovaný) 88.102.184.---

   Re: Vnitrostátní nákl. autodoprava nad 3
   Finanční způsobilost prokazujete dle zákona 111/1994 na odboru dopravy daňovým přiznáním, před začátkem podnikání - zahajovací výkaz. Předpokládám,že auto máte vložené do podnikání = obchodní majetek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).