Hlavní navigace

reinvestiční položka- dodanění

  • (neregistrovaný) 195.146.102.---

    19. 10. 2006 11:20

    Může nastat situace, že reinvestiční položka 10% poř. ceny musí být při vyřazení odepsaného majetku zahrnuta do základu daně z příjmů či DPH(uskut. zdan.plnění)?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2006 12:44

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: reinvestiční položka- dodanění
      Daň z příjmů:
      Nárok na odpočet podle odstavce 3 písm. a) až d) zaniká, pokud došlo do 36 měsíců následujících po konci zdaňovacího období nebo jeho části, za které byly odpočet nebo jeho část uplatněny, k vyřazení majetku z evidence u poplatníka s výjimkou vyřazení v důsledku škody způsobené živelní pohromou [§ 24 odst. 2 písm. l)] a při převodu vlastnictví hmotného movitého majetku v důsledku zajištění závazku převodem práva 29c) na věřitele nebo k pronájmu tohoto majetku. Při zániku nároku na odpočet je poplatník povinen zvýšit výsledek hospodaření hospodářský výsledek nebo rozdíl mezi příjmy a výdaji o uplatněný odpočet podle odstavce 3 nebo jeho uplatněnou část podle odstavce 7 v tom zdaňovacím období, kdy tento nárok zanikl. Obdobně postupuje nájemce, který uplatnil odpočet podle odstavce 3 písm. e), pokud dojde k ukončení finančního pronájmu bez následné koupě najatého hmotného majetku s výjimkou ukončení finančního pronájmu v důsledku škody způsobené živelní pohromou podle § 24 odst. 2 písm. l) nebo tento najatý majetek dále pronajme. Při uplatnění odpočtu na jednotlivé samostatné movité věci zařazené do souboru movitých věcí se samostatným technicko-ekonomickým určením se splnění podmínek podle tohoto odstavce posuzuje odděleně za každou samostatnou movitou věc. Nárok na odpočet nezaniká, dojde-li ke zrušení nebo zániku bez likvidace obchodní společnosti nebo družstva nebo postupuje-li poplatník podle § 23a nebo § 23c.

    • 19. 10. 2006 13:29

      ID (neregistrovaný) 195.146.102.---

      Re: reinvestiční položka- dodanění
      děkuji, jen jsem chtěla mít větší jistotu
      >>Může nastat situace, že reinvestiční položka 10% poř.
      >>ceny musí být při vyřazení odepsaného majetku
      >>zahrnuta
      >>do základu daně z příjmů či DPH(uskut. zdan.plnění)?
      >
      >Daň z příjmů:
      > Nárok na odpočet podle odstavce 3 písm. a) až d)
      >zaniká, pokud došlo do 36 měsíců následujících po konci
      >zdaňovacího období nebo jeho části, za které byly
      >odpočet nebo jeho část uplatněny, k vyřazení majetku z
      >evidence u poplatníka s výjimkou vyřazení v důsledku škody
      >způsobené živelní pohromou [§ 24 odst. 2 písm. l)] a
      >při převodu vlastnictví hmotného movitého majetku v
      >důsledku zajištění závazku převodem práva 29c) na
      >věřitele nebo k pronájmu tohoto majetku. Při zániku nároku na
      >odpočet je poplatník povinen zvýšit výsledek
      >hospodaření hospodářský výsledek nebo rozdíl mezi příjmy a
      >výdaji o uplatněný odpočet podle odstavce 3 nebo jeho
      >uplatněnou část podle odstavce 7 v tom zdaňovacím období,
      >kdy tento nárok zanikl. Obdobně postupuje nájemce,
      >který uplatnil odpočet podle odstavce 3 písm. e), pokud
      >dojde k ukončení finančního pronájmu bez následné koupě
      >najatého hmotného majetku s výjimkou ukončení
      >finančního pronájmu v důsledku škody způsobené živelní
      >pohromou podle § 24 odst. 2 písm. l) nebo tento najatý
      >majetek dále pronajme. Při uplatnění odpočtu na jednotlivé
      >samostatné movité věci zařazené do souboru movitých
      >věcí se samostatným technicko-ekonomickým určením se
      >splnění podmínek podle tohoto odstavce posuzuje odděleně
      >za každou samostatnou movitou věc. Nárok na odpočet
      >nezaniká, dojde-li ke zrušení nebo zániku bez likvidace
      >obchodní společnosti nebo družstva nebo postupuje-li
      >poplatník podle § 23a nebo § 23c.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).