Hlavní navigace

furt chce někdo dávky

 • (neregistrovaný) 213.195.230.---

  8. 11. 2006 19:59

  právě jsem se vrátila s dcerou z nemocnice absolvovala několik dost nepříjemných a bolestivých vyšetření,nikomu nepřeji to co musela podstoupit a to co ji ještě čeká .ALE VÁM CO DOKÁŽETE NAPSAT ŽE CHCI JEN DÁVKY PŘEJI JEN ZLOMEK TOHO CO MUSÍ MÁ 7LETA DCERA PODSTUPOVAT: jsem totiž jen matka . ostatním moc děkuji za radu

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 11. 2006 21:05

   1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

   Re: furt chce někdo dávky
   deniso klídek...kdo nezažil, nepochopí. však ono se mu to jednou vrátí. nenechte se vytáčet takovejma tupanama, a věřte, že to bude lepší. držím palečky:-)

  • 8. 11. 2006 21:43

   Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

   Re: furt chce někdo dávky
   Paní Deniso, četla jsem předchozí diskuzi a napadá mě ještě jedna možnost. Můžete si požádat na své správě sociálního zabezpečení o posouzení zdravotního stavu dítěte. Je to podobné, jako když dospělý žádá o invalidní důchod. Na OSSZ dostanete blanket, do kterého lékaři vyplní odborné zprávy a nároky na zvýšenou potřebu ošetřování dítěte. Pak Vás pozvou na jednání posudkové komise, která rozhodne, zda má dítě některý stupeň postižení (dlouhodobě nemocný, dlouhodobě zdravotně postižený, dlouhodobě těžce zdravotně postižený). Na základě potvrzení o nepříznivém zdravotním stavu dítěte je možné žádat sociální příplatek. Výše příplatku bude záviset na Vašich příjmech.
   Ještě se pokusím najít Vám adresu na zákon, ve kterém je tabulka diagnóz, podle kterých posudkoví lékaři rozhodují o stupni postižení dítěte.
   Nezaručuji, že uvedená cesta vyjde. Z vlastní zkušenosti vím, že s naprosto stejnou diagnózou a beze změny zdravotního stavu je dítě jednou posouzeno jako zvlášť těžce postižené s potřebou průvodce a podruhé je zdravé jako rybička. Záleží na dobře formulovaném posudku lékaře a také, bohužel, na vládní garnituře.

  • 8. 11. 2006 22:33

   Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

   Re: furt chce někdo dávky
   Tady: http://www.mvcr.cz/sbirka/1997/sb055-97.pdf
   Snad ani nemusím dodávat, že také držím palce:-)

  • 9. 11. 2006 9:39

   anonymous (neregistrovaný) 88.146.167.---

   Re: furt chce někdo dávky
   Chci jenom podotknout, že s vládní garniturou to nemá až tak velkou souvislost. Jako otec desítky let těžce postižené dcery mohu posuzovat jednotlivá období (od komunistů počínaje).
   Dalším problémem je, že velkou volnost má úředník při posuzování. Problém je v tom, že máte nějakou diagnózu a nějakou dávku můžete dostat nebo taky nemusíte, není nároková. A divili byste se, jak strašně se liší přístupy v jednotlivých městech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).